konuşmamız
lazım.

Sürdürülebilirlik ile ilgili aynı şeyleri, aynı kişilerden duymaktan sıkıldınız mı?

Açık Alan Teknolojisi ile bu kalıpları kırarak “sürdürülebilirlik ve ötesini” gelin SPACE360’ta birlikte tartışalım!

Çembere katıl
Gündemİ yarat
Topluluğu davet et
İşe koyul
Tarih: 06.06.2024
Yer: Kolektif House KoLounge Maslak
Saat: 09:00 – 13.00
Hosted by S360

AçıkÇası

Amacımız, katılımcıları geleneksel toplantı formatlarından çıkarak önyargılardan arınmış, yaratıcı ve etkileşimli bir ortamda buluşturarak sürdürülebilirlik konusunda daha derin ve kapsamlı bir tartışma/diyalog ortamı sunmaktır. Açık Alan Teknolojisi, katılımcıların farklı bakış açılarını keşfetmelerine, birbirlerinin deneyimlerinden öğrenmelerine ve kolektif olarak sürdürülebilirliğin ötesinde nasıl ilerleyebileceğimize dair yeni fikirler geliştirmelerine olanak tanıyacak.

SPACE360 ile daha kapsayıcı ve yenilikçi yaklaşımlarla sürdürülebilirlik ve ötesindeki çözümleri bulmayı teşvik ederek toplumsal etki yaratmayı amaçlıyoruz.

Katılımcılarımızla beraber ortak sorunları ele alarak Türkiye’deki sürdürülebilirlik ve onarıcılık gündemine dair iç görüleri hasat ederek bunları bir raporda toplayacağız.

Açık Alan Teknolojİsİ nedİr?

Açık Alan Teknolojisi, yaratıcılığı ve liderliği ortaya çıkaran kolektif bir uygulamadır. İnsanları ilgilendikleri konularda sorumluluk almaya ve düşünmeye davet ederek bir yansıtma ve öğrenme pazarı oluşturur.

Açık Alan İlkelerİ
nelerdİr?

01
Gelen kişiler doğru kişilerdir.

Gelen her katılımcının o anda bulunması ve katkı sağlaması önemlidir. Bir toplantının etkisi, katılımcıların sayısı veya kimlikleriyle değil, konuşma ve etkileşimin kalitesiyle belirlenir.

02
Başladığı zaman doğru zamandır.

Anlamlı bir sohbetin belirlenmiş bir başlangıç zamanı yoktur. Katılımcılar hazır hissettiklerinde sohbet kendiliğinden başlar.

03
Bittiği zaman biter.

Açık Alan’da sohbetlerin belirlenmiş bir bitiş zamanı yoktur. Etkinlik zamanını aşıp saatler alabileceği gibi katılımcılar tarafından süresinden önce de sonlandırılabilir.

04
Olan şey orada olabilecek tek şeydir.

Bir olayın gerçekleşmesi, o andaki koşullar ve faktörlere göre başka türlü gerçekleşemez.

MOBİLİTE Kanunu

Bir yere veya duruma ait hissetmiyorsak veya katkıda bulunduğumuzu düşünmüyorsak istediğimiz zaman oradan ayrılabiliriz.

Space360 İle İlgİlİ

Hedef kitle

Sürdürülemezlik ile dertlenen tüm profesyoneller, kamu çalışanları, üniversite öğrencisi, akademisyen, uygulayıcı ve stratejist herkesi bekliyoruz.

Zaman

6 Haziran 2024 09:00 – 13:00

Beklentimiz

Katılımcıların fiziken ve ruhen açık alanda
bulunması ve ortak konuların beraber ele alınması.

Dil

Türkçe

Detaylı program akışı

09:00 – 09:30 Karşılama ve Açılış
09:30 – 10:00 Açık Alan Teknolojisi Yönergeleri
10:00 – 12:30 Açık Alan Oturumları
12:30 – 13:00 Toparlama ve Kapanış

Etkinlikle ilgili herhangi bir soru, öneri veya geri bildirim için bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin. space@s360.com.tr