Menu EN

S360MAG

5 September

İlk Online Döngüsel Ekonomi Mağazası Açıldı!

İngiliz girişimciler Paul Capel ve Brendan Rowel döngüsel ekonomi ürünleri bulmanın zorluğu karşısında, bu ürünleri bir web sitesinde bir araya getirmeye karar verdiler. 

Guardian’ ın haberine göre Cradle to Cradle Marketplace adını taşıyan websitesinde havludan, banyo mermerine, ev ve kişisel bakım ürünlerinden kıyafetlere kadar her çeşit döngüsel ekonomi ürününe yer verilecek. Üstelik her ülkeden üreticiler ürünlerini bu platformda sergileyebiliyorlar. 

Cradle-to-cradle (C2C) ürünler çevreye ve insan sağlığına zararlı olmayan ve geri dönüşüme uygun tasarlanmış, yenilenebilir enerji kullanılarak ve doğal kaynakların verimli kullanıldığı yöntemlerle üretilen sorumlu ve döngüsel ürünlere verilen ad. Bu konsept yeni olmakla beraber ortaya çıktığından itibaren yenilikçi start-up şirketler kadar Nike gibi büyük şirketlerin de ilgisini çeken bir sistem.

C2C ürünler döngüsel ekonomideki değerlerine göre sertifikalandırılabiliyor. Sürdürülebilir ürünleri bulmak, normal ürünlere ulaşmaktan çok daha zor. Oysa ki tüketiciler arasında yapılan araştırmalar markette yan yana raflarda yeşil ürün ve normal ürün olduğunda tüketicilerin %90'ından fazlasının yeşil ürünleri tercih ettiğini gösteriyor.

Neredeyse her ürünün adil ve sürdürülebilir yöntemlerle üretilen versiyonları mevcutken bu ürünleri satın almak konusundaki esas sıkıntı bu ürünlere erişim ve ürünlerin maliyeti diyebiliriz. 

http://www.cradletocradlemarketplace.com/ sayesinde bu gibi ürünlere daha kolay erişim sağlamak mümkün hale geldi. Eğer benzer ürünler üretiyor veya satın almakla ilgileniyorsanız bu siteye mutlaka göz atmalısınız. Bilinçli tüketicilerin çok ilgisini çekeceğine eminiz. 

 

PAYLAŞ: