Menu EN

S360MAG

17 October

Yıkıcı İnovasyon Festivali'ne Katılın Yeni Ekonominin Kurallarını Öğrenin!

Ellen MacArthur Vakfı bu yıl ilk Yıkıcı İnovasyon Festivali'ni (Disruptive Inovation Festival-DIF) düşünce liderleri, girişimciler ve iş dünyasından isimleri bir araya getirerek gerçekleştirecek. Festival 20 Ekim - 14 Kasım tarihleri arasında online olarak ve çeşitli kentlerde etkinliklerle devam edecek. 

Festivalin sponsorluğunu Cisco ve dünya çapındaki fab-lab'ler, atölyeler ve aralarında Rotterdam ve Standford üniversitesinin de bulunduğu üniversiteler üstlendi. Festival; geleceğin ekonomisini farklı ve daha sürdürülebilir olarak şekillendirmeyi ve sistemsel değişiklik yaratmayı amaçlıyor.  Benzer düşünen insanları ilham almaları ve birbirlerinin yaratıcılıklarından faydalanmalarını amaçlıyor. 

Festivalde işlenecek konular arasında biyomimikri, fab-lab nedir, akıllı döngü (smartcycle) nedir,  Küresel olarak 250 tane workshop yer alacak. 

Yıkıcı inovasyon son senelerde çok duyduğumuz bir konsept. Yıkıcı inovasyon sıfırdan pazar yaratan yenilikçili stratejik inovasyon olarak tanımlanıyor. Bu tipteki inovasyon, sektörlerdeki yerleşik ürün, rekabet ve pazarlama düzenlerini bozar. 
- Daha fazlası: http://thinkdif.co/#sthash.ViI925b8.dpuf

PAYLAŞ: