Menu EN

S360MAG

9 August

Çevresel, Sosyal ve Yönetişim Verileri ve Araştırmaları Üzerine Yeni Teklifler

Kurumsal Hissedar Hizmetleri’nin (Institutional Shareholder Services, ISS) sorumlu yatırım kolu olan ISS ESG, yatırımcıların çevresel, sosyal ve yönetişim performansına sahip portföy şirketlerini tanımlamasını, kıyaslama yapmasını ve izlemesini sağlamak ve kendi endeksleme stratejilerini başarılı bir şekilde gerçekleştirmek için ESG Endeks Çözümleri'nin lansmanını duyurdu.
ESG Endeks Çözümleri, Anahtar Teslim Endeks Çözümleri ve Özel Endeks Çözümleri’nden oluşuyor (Turnkey Index Solutions and Custom Index Solutions). Her ikisi de, ISS’nin sorumlu yatırım alanındaki uzmanlığından yararlanıyor ve yatırımcıların özel endeks gereksinimleri ile uyumlulaşmak üzere tasarlandı.
ISS ESG’nin Anahtar Teslim Endeks Çözümleri, hem gösterge hem de tematik endeksleri desteklemek için kullanılabilir. Yatırımcılar, ISS’nin kapsamlı ve yüksek kaliteli ESG verilerinin desteklediği küresel endeks sağlayıcılarından anahtar teslim endeksleri lisanslayabilir, yatırımcıların portföylerinin performansını ölçmelerine ve izlemelerine veya yatırımcıların, ETF'ler gibi endeks bağlantılı yatırım ürünleri oluşturmalarına olanak tanır.
Özel Endeks Çözümleri ile ise, yatırımcılar ISS’nin benzersiz ve şahsi verilerini kendi seçtikleri bir endeks sağlayıcısı ile bir araya getirebilir. Bu, yatırımcıların, kapsamlı ESG anlayışı ve stratejileri geliştirmesini ve bireysel yatırımcıların talep ve hedeflerini en iyi şekilde karşılamak için özel yapım endeksler yaratmasını sağlar. Özel Endeks Çözümlerini kullanan endeksler tematik olarak (örneğin iklim değişikliğine veya su etkisine odaklanarak) veya müşteriye özgü ESG gerekliliklerine göre ayarlanabilir.

PAYLAŞ: