Menu EN

S360MAG

11 September

Sürdürülebilirlik ve Çevre Eğitimi

Koç Holding Strateji ve Liderlik Programı kapsamında, Sürdürülebilirlik ve Çevre başlıklı eğitim S360 tarafından 6 Eylül Cumartesi günü Koç Üniversitesi'nde gerçekleştirildi.

Çeşitli modüllerden oluşan eğitimde çevresel sürdürülebilirliğe, ortak değer yaratma modeline ve sürdürülebilirliğin geleceğine değinildi. Geleceği hangi faktörler belirleyecek? Sürdürülebilirlik iş modellerine nasıl entegre edilebilir? Sürekli değişen riskler, fırsatlara nasıl dönüştürülebilir? Gelecek, sürdürülebilirlik perspektifinden nasıl görünmekte? Sürdürülebilirlik, yöneticilerin karar alma mekanizmaları nasıl etkileyecek?

İklim değişikliği, azalan su kaynaklarının paylaşımı, nano-teknolojinin sürdürülebilirlik bakımından rolü, genetiği değiştirilmiş organizmalar ve artan nüfusların beslenme alışkanlıkları, sosyal eşitsizlik gibi konuların sürdürülebilirlik stratejilerini yönlendireceği aşikar; ancak bugünkü kurumsal sürdürülebilirlik anlayışı bu sorunlara cevap vermekte yeterli olmayabilir.

Sürdürülebilir çözümlerle kurumsal yönetişimi yeniden şekillendirmenin gerekliliği inanıyorsanız sizi de eğitimlerimize davet ediyoruz. Eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgi almak bizlerle info@s360.com.tr adresinden iletişime geçebilirsiniz.

PAYLAŞ: