Menu EN

S360MAG

19 September

Sound of Peace Festivali'nde Dünya Barışını Kutlamaya Ne Dersiniz?

Dünyaca ünlü barış organizasyonu Masterpeace ile BM Dünya Barış gününü 21 Eylül'de Maçka Küçükçiftlik Park'ta kutluyoruz. 

Can Bonomo, 123, Elif Çağlar, The Away Days, No Land, Boğaziçı Caz Korosu, Ziya Azazi, Social Inclusion Band'in katılımıyla gerçekleşecek Sound of Peace Festivali biletleri Biletix üzerinden satışta. 

Festivalde müziğin yanı sıra Toplum Gönüllüleri Vakfı'nın Sosyal Haklar Kıraathanesi de yer alacak. Hayat Zor! adlı kutu oyunu - oynatıcı aracılığıyla sosyal haklar üzerine düşündürmeyi / tartışmayı sağlayacak. Diğer yandan, Herkes İçin Mimarlık ekibi, Festivalde düzenleyeceği Düğümleme Atölyesi’nde katılımcılarla birlikte halatlara düğümler atıp, örerek mekan inşa edecek. Gelin barış için hep beraber İstanbul’dan dünyaya seslenelim!

Masterpeace dünyanın dört bir yanında silahlı çatışmaların ve yerleşmiş ön yargıların yerini barışın ve karşılıklı diyalogun alması için çalışan Mısır'da kurulup, tüm dünyaya yayılan bir barış hareketi. Mottosu “savaş yerine müzik” olan organizasyon tüm dünyada sanatçılardan aldığı destekle düzenlediği konserler sayesinde çatışmalara son vermeyi amaçlıyor. 

Stevie Wonder, Aerosmith, Desmond Tutu gibi isimlerin elçiliğini yaptığı, 40'ı aşkın ülkede şirketler ve sanatçılar tarafından desteklenen girişim, Dünya barışına yaptığı katkılardan ötürü bugüne kadar Birleşmiş Milletler ve Rockefeller Foundation gibi saygın uluslararası organizasyonlar tarafından ödüllendirildi.

PAYLAŞ: