Menu EN

S360MAG

11 September

Yöneticiler İçin Kurumsal Sürdürülebilirlik Eğitimleri

Hangi profesyonel sürdürülebilirlik eğitimine katılmalıyım diye mi düşünüyorsunuz? Sizlere bu tercihinizde yardımcı olmak için, aşağıdaki listede dünyadaki ve Türkiye'deki en önemli sürdürülebilirlik programlarından birkaçını bir araya getirdik. Liste tam olmamakla beraber eğer sizin katıldığınız veya duymuş olduğunuz programlar varsa katkılarınızı ve deneyimlerinizi duymayı bekliyoruz. 

Ashridge Masters in Responsibility & Sustainability iki yılda 8 hafta katılımla düzenlenen bir MSc programı. Programın avantajı hem tam zamanlı hem yarı zamanlı katılımın mümkün olması. Jo Confino (Guardian), Paul Dickinson (Carbon Disclosure Project) or Lara Toensmann (S360) programın eski mezunları arasında. Daha fazla bilgi almak için:

http://www.ashridge.org.uk/Website/Content.nsf/wDEG/MSc+in+Sustainability+and+Responsibility?opendocument

Blekinge Masters of Strategic Leadership towards Sustainability The Natural Step (TNS) yöntemini kullanan tam zamanlı bir master programı. İsveç'te düzenlenen dünyanın her yerinden öğrencilerin katıldığı program toplam 10 ay sürüyor. Daha fazla bilgi için: 

http://www.bth.se/ste/tmslm.nsf/pages/msls_home

Cambridge Business and Sustainability Programme Cambridge Üniversitesi sürdürülebilirlik alanında düzenlediği 4 yüksek öğrenim programından biri olan program, Galler Prensi'nin desteğiyle dünyanın her yerinden öğrencileri ağırlamaya devam ediyor. Program üst düzey yönetiicilere iş hayatında sürdürülebilirliği entegre edebilecekleri iş modelleri öğreniyorlar. Program yıl boyunca 3 gün süren 3 workshop halinde düzenleniyor. Geniş bir öğrenci, akademisyen ve iş ağıyla tanışmak için ideal olan program hakkı~da daha falza bilgilye buradan ulaşabilirsiniz: 

http://www.cisl.cam.ac.uk/Home/Executive%20Programmes/The%20Prince%20of%20Wales%20Business%20and%20Sustainability%20Programme.aspx

Boğazici REC Kurumsal Sürdürülebilirlik Sertifika Programı Türkiye'de en uzun zamandır düzenlenen sürdürülebililrik eğitimi. 3 ay boyunca haftada iki workshop halinde düzenlenen program, Türkiye çapındaki sürdürülebilirlikle ilgilenen ve bu konuda çalışan yöneticilerle tanışmak için ideal. Yerli ve yabancı uzman konuk eğitmenleri sayesinde sürdürüleblirliğe Türkiye ekseninden yaklaşan pratik programla ilgili bilgilere buradan ulaşabilirsiniz: 

http://www.kurumsal-surdurulebilirlik.org/

Koc University Sustainability Management Certificate Program Türkiye'de Koç Üniversitesi ve SKD işbirliğiyle düzenlenen, öğrenim dili İngilizce olan programın başvuruları 30 Ekim tarihine kadar açık. Hem akademik hem iş dünyası odaklı geliştirilen bu özel programla ilgili bilgi sahibi olmak içın buraya tıklayabilirsiniz: 

http://skdturkiye.org/certificateprogram.html

Sürdürülebilirlik gittikçe önem kazanan bir konu ve bu konudaki eğitimlerin sayısının giderek arttığını ve eğitim konuların çeşitlendiğini gözlemiyoruz. Sizin için katılımcıların yoğun talep gösterdiği, avatajlı birkaç programı derledik ancak sürdürülebilirlik programları ve eğitimleri bu listedekilerle sınırlı değil. Yukarıda da belirttiğimiz gibi sizin daha önce katıldığınız veya haberdar olduğunuz programlar varsa lütfen bilgi ve deneyimlerinizi bizimle paylaşın blogumuzda yayınlayalım. 

PAYLAŞ: