Menu EN

S360MAG

22 May

How2Recycle Etiket Programı Kuzey Amerika’da başlıyor

Toplam cirosu 72 milyar doların üzerinde sekiz küresel marka, How2Recycle etiket programını hayata geçirdiklerini açıkladı. Walmart Sustainability Milestone Zirvesi sırasında açıklanan program kapsamında tüketicilerin ürün ambalajlarını nasıl doğru bir şekilde geri dönüştürebileceği konusunda eğitilmesi amaçlanıyor.

How2Recycle etiketleri, tüketicilere satın aldıkları ürünün geri dönüşüm talimatlarını açık bir şekilde gösterecek. Etiketleme oyuncaklardan bebek ürünlerine evcil hayvan yemlerinden meşrubatlara kadar geniş ürün yelpazesinde uygulanacak.Programa, Kuzey Amerika'da toplam yıllık satış geliri 295 milyar dolar olan 60'ın üzerinde marka katılıyor. Bu da binlerce ürün etiketinde geri dönüştürme talimatları ekleneceği anlamına geliyor. Programa katılan son şirketler arasında Campbell Soup Company, Henkel, Ocean Spray Cranberries, Nestlé Waters Kuzey Amerika, PepsiCo, RB ve Unilever gibi şirketler yer alıyor.

Walmart, 2016 yılında kendi ürün ambalajlarında How2Recycle etiketini kullanmaya başladı ve mağazalarında yer almak isteyen diğer markaları bu yönde inisiyatif almaya çağırdı. Hareket perakende ürün endüstrisinde geniş bir kitleye ulaştı ve diğer sektör markalarına da ilham kaynağı oldu.

Unilever Kuzey Amerika Sürdürülebilir Ticaret ve İletişim Başkan Yardımcısı Jonathan Atwood, How2Recycle programını ambalaj geri dönüşümünü tüketiciler için daha kolay hale getirmek önemli bir eğitim girişimi olarak tanımladı ve programa katılımları nedeniyle heyecanlı olduğunu belirtti.

How2Recycle Sürdürülebilir Ambalaj Koalisyonu'nun lideri Kelly Cramer, How2Recycle etiketi geri dönüşüm talimatı taşıyan etiketlerin, tüketicilerin daha fazla ve doğru şekilde geri dönüşüm yapabilmelerine yardımcı olmak adına önemini vurguladı. Cramer’a göre sürdürülebilirlik konusunda gösterdikleri liderlik sayesinde gelecekte daha fazla atık geri dönüştürülecek.

Nestlé Waters Kuzey Amerika Sürdürülebilirlik Sorumlusu Nelson Switzer ise, tüketicilere satılan plastik şişeleri geri dönüştürmeyi bir öncelik olarak gördüklerini; bunu başaramadıkları durumlarda plastiklerin çöplüklerde, doğal alanlarda ve okyanuslarda birikmesi anlamına geldiğini söyledi. Bu sorunu çözmek için sorumlulukları bulunduğunu belirten Switzer, ambalajlı ürünler üreten herkesi toprağımı, su kaynaklarını ve okyanusları korumak için How2Recycle'ın geliştirdiği stratejileri izlemeye çağırdı.

PAYLAŞ: